تبلیغات راست
تبلیغات در مشهد رایانه

جستجوی گوگل


جستجو در وب
جستجوی سايت
مشهد رایانه Mashhad Rayaneh: آفیس

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
فرض کنيد دو فايل Word در اختيار داريد و مي‏ خواهيد بدانيد که محتواي اين دو فايل چه تفاوت‏هايي با يکديگر دارد. اين موضوع زماني کاربرد بيشتري دارد که قصد داريد تفاوت‏هاي نسخه اصلي و يک نسخه اصلاح شده يک متن را دريابيد. به ويژه در کارهاي گروهي اين موضوع بيشتر نياز مي‏ شود. جالب است بدانيد در نسخه‏ هاي 2007 و 2010 نرم‏ افزار Word چنين قابليتي وجود دارد. در اين ترفند قصد داريم به نحوه مقايسه محتواي دو فايل Word با همديگر توسط خود نرم افزار Word بپردازيم.
دوشنبه، 25 اسفند ماه، 1393
نویسنده:mahdi
بازدید:312 بار
فرض کنید دو فایل Word در اختیار دارید و می‏خواهید بدانید که محتوای این دو فایل چه تفاوت‏هایی با یکدیگر دارد. این موضوع زمانی کاربرد بیشتری دارد که قصد دارید تفاوت‏های نسخه اصلی و یک نسخه اصلاح شده یک متن را دریابید. به ویژه در کارهای گروهی این موضوع بیشتر نیاز می‏شود. جالب است بدانید در نسخه‏های 2007 و 2010 نرم‏افزار Word چنین قابلیتی وجود دارد. در ادامه قصد داریم به نحوه مقایسه محتوای دو فایل Word با همدیگر توسط خود نرم افزار Word بپردازیم.
پنجشنبه، 13 آبان ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1727 بار
با بکار بستن نکات زیر در کار خود با نرم افزار WORD سرعت بخشید :
شنبه، 11 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1909 بار

همانطور که می دانید فشردن کلیدهای زیر به همراه کلید Shift اعراب مورد نظر ( فتحه، ضمه، کسره و ..) را روی کلمه قرار می دهد

A   S   D   Q   W   E

این اعراب در برنامه Word به نام Diacritic شناخته می شوند.
برای اینکه اِعراب کلمه های روی سند را مخفی نمایید و یا رنگ اعراب را در Word با رنگ فونت متمایز سازید می توانید به روش ذیل عمل نمایید:

شنبه، 11 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:2357 بار
بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت‌های مختلف استفاده نمودید، در سمت چپ و بالای Word یا Powerpoint، بر روی گوی دایره‌ای شکل نرم‌افزار کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود. 
اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو، روی گزینه Word Options کلیک کنید.
در پنجره‌ای که باز می‌شود، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this documenent، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.
با انتخاب این گزینه تمام قلم‌های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره‌سازی، به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، بدون هیچ مشکلی نمایش داده می‌شود.
توجه کنید که در این بخش گزینه‌ای با عنوان Do not common system fonts وجود دارد که بهتر است تیک آن را نیز بزنید. در غیر این صورت، تمام قلم‌های پیشفرض سیستمی نیز به فایل، می‌چسبد و در نتیجه حجم فایل نهایی، بسیار زیاد می‌گردد.
پنجشنبه، 12 فروردين ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1622 بار

یکی از قابلیت های کاربردی که در نرم افزار Microsoft Word بر روی کلیه نسخه ها وجود دارد لغت نامه انگلیسی است که تقریبأ بسیاری از کاربران از آن استفاده نمیکنند. توسط این لغت نامه شما می توانید به کلمات مترادف و یا متضاد هر واژه انگلیسی که تایپ میکنید پی ببرید و در صورت نیاز واژه معادل را جایگزین آن کنید. در این اینجا به نحوه استفاده از لغت نامه Microsoft Word میپردازیم.

بدین منظور:

چهارشنبه، 19 اسفند ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1529 بار

اکثر کاربران word با گزینه های Page Setup که برای تنظیم فاصله متن از بالا و پایین، راست و چپ بکار می رود آشنا هستند. برای تغییر فاصله بین خطوط به روش ذیل عمل می نماییم :

در منوی Format بر روی Paragraph کلیک کرده و در فرم باز شده در قسمت Spacing از منوی باز شونده Line Spacing  یکی از فاصله های پیش فرض را انتخاب و یا در قسمت AT فاصله بین خطوط را معین می نماییم.

می بینیم در متنی که بعنوان مثال گذاشته شده تغییرات اعمال می شود.

پنجشنبه، 6 اسفند ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:8877 بار
بسياري از كاربران اينترنت براي راحتي كار، نامه هاي الكترونيكي خود را از طريق برنامه Outlook Express دريافت و ارسال مي كنند. برخي از كاربران از اين موضوع گله مندند كه بار هر بار عوض كردن ويندوز تمام نامه هاي دريافتي و ارسالي آنها از بين مي رود. در اين ترفند سعي داريم با طرح روشي آسان از پاك شدن نامه هاي شما پس از عوض شدن ويندوز جلوگيري كنيم.
جمعه، 13 شهريور ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1504 بار
اگر شما هم از آن دسته كاربراني هستيد كه نامه هاي الكترونيكي خود را با برنامه Outlook Express ارسال و دريافت مي كنيد، در اين ترفند قصد داريم نحوه قرار دادن يك امضاي ثابت، در انتهاي نامه هاي ارسالي را آموزش دهيم. براي شروع كار برنامه اوت لوك اكسپرس را باز كنيد و از منوي Tools گزينه Options... را انتخاب كنيد. حال بر روي قسمت Signatures كليك كنيد. در بخش Signatures به راحتي مي توانيد يك امضا براي نامه هايتان بسازيد. براي اين كار بر روي New كليك كنيد و در اديتور پايين در قسمت Text، متن مورد نظر خود را وارد كنيد و يا چنانچه فايل خاصي جهت امضا مد نظر شماست، از قسمت File آن را وارد كنيد. ( در اين قسمت، براي حذف يك امضا از گزينه Remove و براي تغيير نام يك امضا از گزينه Rename استفاده كنيد ) براي اينكه امضاي شما به انتهاي تمام نامه هاي ارسالي اضافه شود، بايد گزينه Add signatures to all ... در بخش Signature settings ، تيك خورده باشد. در ضمن چنانچه نمي خواهيد امضاي شما به انتهاي پاسخ نامه ها، اضافه شود، بايد گزينه Don't add signatures to ... تيك خورده باشد.
جمعه، 13 شهريور ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1517 بار

Power Point نرم افزاری قوی جهت ارائه مطالب به صورت سمعی و بصری می باشد که بیشترین کاربرد را در جلسات و سمینارها دارد. ما فقط در این قسمت به نکته هایی در مورد این نرم افزار می پردازیم. 

تمام کاربران Office می دانند که فرمان Undo(Ctrl+Z در منوی Edit باعث خنثی شدن آخرین عمل انجام شده می شود. به علاوه با کلیک بر روی فلش رو به پائین موجود در کنار آیکون Undo می توانید انجام چندین عمل را خنثی کرده و به ابتدای کار خود باز گردید.

برنامه Power Point به طور پیش فرض به شما امکان خنثی کردن 20 عمل را می دهد، اما شما می توانید این تعداد را به 150 افزایش دهید. برای این منظور از منوی Tools گزینه Option را انتخاب کرده و سپس روی زبانه Edit کلیک کنید. در فیلد مربوط به Undo تعداد اعمال مورد نظر خود (بین 3 تا 150) را افزایش دهید و سپس روی OK کلیک کنید. توجه داشته باشید که افزایش تعداد این اعمال، منجر به افزایش حافظه مورد استفاده برنامه نیز می شود.

چهارشنبه، 14 مرداد ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1719 بار
تبلیغات در مشهد رایانه