تبلیغات راست
تبلیغات در مشهد رایانه

جستجوی گوگل


جستجو در وب
جستجوی سايت
مشهد رایانه Mashhad Rayaneh: هاست-دومین

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
در اوايل دهه 90، پس از به وجود آمدن مفهوم وب در اينترنت (سال 1993 ) و پروتكل HTTP كه به سادگی امكان به اشتراك گذاشتن مستندات در اينترنت را در اختيار كاربران قرار می‌داد، روز به روز بر تعداد كاربران اينترنت افزوده شد. از سوی ديگر با اضافه شدن كاربران اينترنت، حجم مستندات نيز روز به روز افزايش يافت. مسلماً خطوط سابق اينترنتی و سرورهای موجود، توانايی جوابگويی به خيل عظيم كاربران را نداشتند.
...
يكشنبه، 13 فروردين ماه، 1391
نویسنده:mahdi
بازدید:2096 بار
تسلط بر مفاهیم دومین و تنظیمات DNS بخش مهمی از مدیریت سرور یا میزبانی هاستینگ را تشکیل می دهد. همچنین یک کاربر عادی از طریق آشنایی با این مفاهیم می تواند کنترل بیشتری بر عملکرد سایت خود و یا درخواست سرویس های مناسب از سرویس دهنده خود داشته باشد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.
یک سرور DNS با یک فایل به نام Zone file برای هر دامنه تنظیم می شود که این فایل حاوی رکوردهای مرجع (resource records) می باشد. چندین نوع رکورد وجود دارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:
پنجشنبه، 10 فروردين ماه، 1391
نویسنده:mahdi
بازدید:2619 بار

در ادامه به معرفی و بررسی انواع کنترل پنل های موجود برای مدیریت هاستینگ وب سایتها می پردازیم

cPanel ، Plesk  ، Lxadmin ، DirectAdmin

جمعه، 19 فروردين ماه، 1390
نویسنده:mahdi
بازدید:2748 بار
اگر تصمیم دارید که یک سایت راه اندازی کنید و به دنبال انتخاب یک هاست مناسب هستید پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
پنجشنبه، 4 فروردين ماه، 1390
نویسنده:mahdi
بازدید:2011 بار
VPS که مخفف Virtual Private Server به معناي سرور اختصاصي مجازي مي باشد و گاهي از آن به عنوان VDS يا Virtual Dedicated Server نيز نام مي برند، به طور ساده به سرويس هاي ميزباني فضايي گفته مي شود که همانند يک سرور اختصاصي مستقل با دسترسي سطح بالا به سرور عمل مينمايند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روي يک سرور فيزيکي قرار مي گيرند. به عبارت بهتر، با استفاده از تکنولوژي مانند Virtuozzo و با بهره گيري از سخت افزارهاي بسيار قوي و پيشرفته، يک سرور فيزيکي به چندين VPS با امکانات يکسان يا متفاوت تقسيم مي شود.

مزایای سرور مجازی نسبت به میزبانی وب اشتراکی...
مزایای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی...
چهارشنبه، 8 دي ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1806 بار
DirectAdmin يکي از قوي ترين و بهترين کنترل پنلهای موجود برای سرورهاي لينوکس مي باشد. کاربران با استفاده از اين نرم افزار مي توانند تمام امکانات سايت خود را از جمله ايميلها، بانکهاي اطلاعاتي، FTP، آمار و ... مديريت نمايند. از آنجایی که این نرم افزار کانادایی است، مانند کنترل پنل های آمریکایی مانند cPanel و ... از ریسک پایین تری نسبت به تحریم و قطع شدن لایسنس برخوردار است. بسیاری از مدیران سرور ها بعد از تحریم های اعمال شده روی cPanel به DirectAdmin مهاجرت کردند.

امکانات این پنل به شرح زیر است :

سه شنبه، 7 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1665 بار
هر دامنه میتواند چندین حالت مختلف (Status) داشته باشد:
پنجشنبه، 2 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1483 بار
مراحل انجام انتقال دامنه چیست؟
من برای انتقال دامنه به شرکت uk2 چه مراحلی باید انجام شود؟
برای انتقال دامنه به شرکت directi چه مراحلی باید انجام شود؟
نحوه‌ی انتقال domain چیست؟
برای انتقال دامین چه روالی باید طی شود؟
پنجشنبه، 2 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1545 بار

1- دسترس بودن دامنه 
2- بعد از در دسترس بودن دامنه شما می توانید از 1 تا 10 سال دامنه را ثبت کنید.
3- یعد از ثبت دامنه ؛ مرحله منقصی شدن دامنه فرا می رسد و ممکن است تا 45 روز در پنل شما دامنه وجود داشته باشد. که در صورت تمدید به مرحله دوم (active) باز می گردد.
4- بعد از منقضی شدن و خارج شدن از پنل به مدت 30 روز در اختیار Registrar می باشد که جهت تمدید دوباره هزینه بیشتری از ناحیه Registrar از شما دریافت می شود.توجه به این نکته الزامی است که در این مرحله علاوه بر Registrar ، شرکت های که در زمینه backorder فعالیت می کنند می توانند دامنه را ثبت کنند. که در صورت تمدید دوباره به مرحله دوم باز می گردد. 
5-  مربوط به پاک شدن دامنه می شود که آخرین شانس برای شرکت های backorder  برای ثبت می باشد.که مدت این روند 5 روز می باشد. 
6- در این مرحله 2 حالت پیش می آید که یا دامنه برای ثبت آزاد می شود و یا شرکت خاصی دامنه را می خرد . که در هر صورت روند بالا دوبار تکرار می شود.

پنجشنبه، 2 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1536 بار
فضاي وب چيست ؟
پهناي باند چيست؟
من به چقدر فضا و يا پهناي باند نياز دارم ؟
دومين چيست ؟
پارك كردن دومين به چه معناست ؟

جمعه، 20 فروردين ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1515 بار
تبلیغات در مشهد رایانه