تبلیغات راست
تبلیغات در مشهد رایانه

جستجوی گوگل


جستجو در وب
جستجوی سايت
مشهد رایانه Mashhad Rayaneh: طراحی وب

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
اگر شما مدیر یک وب سایت اینترنتی باشید احتمالاً با فایل Robot.txt برخورد کرده اید یا حداقل درباره آن شنیده اید در این مقاله می خواهیم کمی بیشتر درباره این فایل مزایای آن و بدفهمی هایی که در مورد آن وجود دارد صحبت کنیم.
پنجشنبه، 10 فروردين ماه، 1391
نویسنده:mahdi
بازدید:2052 بار

SEO= Search Engine Optimization
بهینه سازی سایت

SEM= Search Engine Marketing
بازاریابی با موتورهای جستجوگر

چهارشنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1924 بار

تعربف نرم‌افزار آزاد

ما تعریف نرم‌افزار آزاد را ادامه می‌دهیم تا بطور واضح نشان دهیم که چه مواردی در مورد یک نرم‌افزار خاص باید صدق کند تا به عنوان یک نرم‌افزار آزاد تلقی شود.

"نرم‌افزار آزاد" موضوع آزادی است٬ نه قیمت. برای درک بهتر باید به معنای "free" در "free speech" فکر کنید٬ نه در "free beer".

نرم‌افزار آزاد در مورد آزادی کاربران برای اجرا٬ کپی٬ توزیع٬ بررسی٬ تغییر و بهبود دادن نرم‌افزار می‌باشد. بطور دقیق‌تر نرم‌افزار آزاد به چهار نوع آزادی برای کاربران یک نرم‌افزار اشاره می‌کند:

يكشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1820 بار

سیستم های مدیریت محتوا یا Content Management System  عبارتست از سیستمی که بتوان به وسیله آن سه عمل اصلی : ایجاد ، مدیریت و سطح بندی اطلاعات را انجام داد.

سیستم های مدیریت محتوای دارای قابلیتهای زیادی بوده و بسته به نوع محتوا کارایی آنها نیز فرق می کند به عنوان مثال اگر محتوای شما تصویر یا فیلم باشد برای مدیریت و سطح بندی آن نیاز های متفاوت تری نسبت به محتوای متنی دارید یا اگر محتوای شما صوتی باشد این امر کاملا متفاوت خواهد شد.

 کاربرد عمده سیستم های مدیریت محتوا به ترتیب کاربرد و اهمیت محتوا به سه بخش کلی زیر تقسیم میشود :

يكشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1636 بار

حتمآ شما نیز تا کنون به این آرم ها که عمومآ در بیشتر وبلاگ ها قرار دارد توجه کرده اید. ار اس اس یکی از بهترین فناوری هایی هایی است که در اینترنت وجود دارد! به کمک این فناوری شما می توانید جدیدترین مطالب وبلاگ ها و یا وبسایت های بزرگ و کوچک را به راحتی مطالعه کنید. برای خواندن ار اس اس ها باید از سرویس هایی موسوم به خبرخوان ها استفاده کنیم. این سایت ها با قرائت نسخه xml سایت و یا وبلاگ مورد نظر جدیدترین مطالب آن را در اختیار شما قرار می دهند. از این سایت ها این امکان را به شما می دهند که شما آخرین مطالب سایت مورد نظراتان به صورت لینکی از عنوان ان سایت را در گوشه سایت و یا وبلاگ خودتان داشته باشید. برای این کار شما باید وارد سایت مورد نظر شده و آدرس RSS سایت و یا وبلاگ مورد نظر خودتان را به آن سایت بدهید. ان سایت هم کدی را به صورت javascript یا ASP و یا دیگر فرمت ها یه شما می دهد و شما می توانید با قرار دان آن کد در سایت و یا وبلاگتان آخرین مطالب سایت و یا وبلاگتان را در آن ببینید. در ادامه قصد دارم که به معرفی دو سایت معروف که این کار را برای شما انجام می دهند بپردازم.

يكشنبه، 8 فروردين ماه، 1389
نویسنده:mahdi
بازدید:1720 بار
مبحث كاربرد رنگ در طراحي وب بسيار گسترده است كه در اين مجال نمي گنجد . بحث هايي هم چون رنگ هاي عملي در وب ، رنگ هاي مطمئن در مرورگر ، تصحيح گاما جز اين مقوله به شمار مي رود كه تنها در اين پست به بررسي هارموني رنگ ها در طراحي وب بسنده مي كنيم . همان طور كه مي دانيد رنگ ها بر روي وب نه تنها به منظور جالب تر كردن بيشتر سايت ها استفاده مي شود بلكه براي تحريك كردن ، سرگرم كردن و يا حتي بر انگيختن احساسات كاربر به كار مي روند . جداي از آن عوامل ديگري نيز وجود دارند كه بر قابليت استفاده از رنگ ها برروي وب تاثير مي گذارند . براي مثال ، يك برداشت نادرست از اهميت فرهنگي بعضي از رنگ ها ي خاص ممكن است تاثيري منفي در كاربر داشته باشد و يا برعكس ....
جمعه، 20 شهريور ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1955 بار

ارتباط بازديد كننده با نشانه گر موس بسيار زياد است؛ از اين رو وب مستر ها سعي مي كنند به هر شكل ممكن كه شده در اين نشانه گر زيبايي خاصي ايجاد كرده و يا افكت هايي را به آن اعمال كنند. به وسیله کد ذیل مي توانيد شكل و شمايل نشانه گر موس در سايت يا وبلاگ خود را تغيير دهيد.

جهت استفاده بايد كد زير را بعد از تگ <head> در سايت يا وبلاگ خويش قرار دهيد:

 

 

<style>body{cursor:url("آدرس تصوير موش");}</style>

 

به جاي آدرس تصوير موش، آدرس شكلي را كه براي موس خود در نظر گرفتيد وارد نماييد

سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:2103 بار
كد جالبي را با بهره گيري از سايت لينكستان به شما عزيزان معرفي مي نماييم. اين كد امكان جستجو در موتور هاي جستجوگر مختلف جهان مثل گوگل، ياهو و… را برايتان فراهم مي آورد. نحوه ي كار اين كد را از دو عكس زير مي توانيد بفهميد. لازم به ذكر است كه اين كد هيچگونه تبليغاتي نداشته و خيلي راحت مي توانيد از آن استفاده كنيد. پس با ما همراه باشيد.

    

جهت استفاده كدی که در ادامه مطلب آمده است را در بخش ويرايش قالب سايت يا وبلاگ خود - در جايي كه مي خواهيد نمايش يابد - كپي كنيد.

سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1537 بار

اين كد يك سري كلمات كليدي را براي صفحه ي شما تعريف مي كند كه در صورتي كه چنين كلماتي در موتور جستجوهاي مختلف مثل گوگل جستجو شوند، سايت يا وبلاگ شما جزء نتايج خواهد بود.

نكته ي بسيار مهم: حتما كد زير را بعد از تگ <head> كپي كنيد.

<meta name="keywords" content="كلمات كليدي">
<meta name="description" content="توضيحات صفحه">
به جاي عبارت كلمات كليدي، واژه هايي را بنويسيد كه به سايت يا وبلاگتان مربوط باشد و فكر مي كنيد كه بازديد كنندگان آن را جستجو مي كنند.
همچنين به جاي عبارت توضيحات صفحه، يك توضيح در مورد صفحه ي مورد نظر خود و در حدود دو سطر بنويسيد تا در هنگام نمايش نتايج، نشان داده شوند.
توجه: كلمات كليدي را با , از هم جدا كنيد.
سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:4088 بار
به كمك اين كد مي توانيد قبل از آدرس سايت يا وبلاگتان در بخش Address bar ، نشانه يا آيكون مورد نظرتان قرار دهيد.

به عنوان مثال در عكس زير، آيكون مربوط به سايت گوگل قبل از نشاني آن را مشاهده مي فرماييد.

و همچنين در عكس زير آيكون سايت ياهو را مي بينيد:

سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1388
نویسنده:mahdi
بازدید:1909 بار
تبلیغات در مشهد رایانه